DÖVME MODELİ NEYE GÖRE SEÇİLMELİ

DÖVME MODELİ NEYE GÖRE SEÇİLMELİ?

dovme-modeli

dovme-modeli

Dövme yaptıracak insanlar arayış içine girmiş ve başka tenlerde duran objelerin nasıl göründüğüne bakmaya başlamışlardır. Gelen yaz dönemi ile bikiniler giyilecek, mayolar giyilecek ve vücudun açıkta kalan kısmında dövme görünmesi tercih edilecektir.

 Erkeklerin ve bayanların son dönemde en çok estetik anlamda rağbet gösterdikleri dövmeler renkli ve çok çeşitlidir. Bir ünlüde görülen dövme, arkadaşta görülen dövme ya da katalogdan bakılan dövme kişilere bu anlamda yön verebilmektedir.

Dövme modeli seçilecekken partnerin fikri alınırsa daha hoş olacaktır. Çünkü vücudun derinine işleyen dövme bir ömür kişiye eşlik edecek ve sevgili ya da eş beklide bu objeden hoşnut olmayacaktır. Ancak ilk olarak tabii ki kişinin ne hissettiği ve hayattaki duruşu önemlidir. Yapılan iş ile de örtüşüyor olmalıdır. Bir spor salonu işleten kaslı bir erkek; omzunda olabilecek kartal dövmesi ile daha sıradan hayatı olan bir insanda o kartal objesinin duruşu aynı olmayacaktır. Bu açılardan hangi ortamlarda zaman geçirildiği, hayata bakış açısı ve sosyal çevresi önemlidir.

Bayanlar içinde dövme modeli tercih edecekken daha nahif modelleri tercih ediyor olmak kişilere zariflik katacaktır. Vahşi bir hayvan objesi kadınlarda çok hoş durmayacak ve bazı kesimlere itici gelebilecektir. Daha çok kol bileğine küçük bir yazı, omza minik bir kelebek, bel bölgesi zarif olan bayanlara da estetiklik katabilecek bir çiçek deseni olabilir. Dövme modeli ve dövme için alan belirlemekte kişilerin yine yaşam tarzını yansıtmaktadır. Kalça ve göğüs gibi daha kişiye özel alanlara dövme yaptırmak tercih ediliyorsa ilerideki hayat ve evlilik yapılacak kişi de düşünülmelidir. Sonrasında sıkıntı olmaması adına dövme seçiminde model, yazı ve yapılacak alan konusunda iyi düşünüp ondan sonra karar vermek gereklidir.

Bir önceki yazımız olan DÖVME MODELİ NASIL SEÇİLMELİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>